Навігація
Домів > Живе > Людина >

Денисівська людина

Денисівська людина, Людина з печери Денисова, Денисовець – невизначений систематичний таксон роду людина ( Homo ) епохи палеоліту, описаний у 2010 р.

Це вимерлий вид або підвид архаїчного людини, що мешкали по всій Азії під час нижнього і середнього палеоліту. був ідентифікований на основі молекулярного аналізу мітохондріального ДНК від двох зубів і кістки пальця.

Останки, що належали особам, які проживали близько 40 тисяч років тому. були знайдені в Денисовій печері на гірському хребті Алтай в Сибіру.

Дослідження показали, що палець і зуби належали двом різним людям. Однією з них була дитина жіночого віку у віці від п’яти до семи років, ідентифікована на основі ДНК з мізинця руки. Денисовці продемонстрували низьке генетичне різноманіття, з іншого боку, високий рівень гібридизації з неандертальцями та іншим (досі що невідомим) архаїчним представником роду Homo.

Денисова печера

Денисова печера вперше була досліджена у 1970-х роках палеонтологом Миколою Оводовим, який шукав залишки печерних ведмедів, але знайшов первісні знаряддя праці.

Top