Навігація
Домів > Крапка зору >

Кирилівський лісопарк – Врубелівський узвіз і Реп’яхів Яр. Київ, жовтень 2017.

Змія Горинича на цей раз не виявлено – для тих, хто в темі)

Кирилівський лісопарк знаходиться у Подільському районі Києва, між Кирилівською горою (на півночі), вул. Герцена (на південному заході), Врубелівським узвозом (на сході), дамбою (на заході).

Загальна площа паркової зони — 11,65 га. Парк являє собою залишки природного рельєфу та рослинності (широколистяний ліс) у верхів’ї Кирилівського струмка.

В ньому переважають липа, дуб, береза, осика та в’яз. Підлісок тут утворюють ліщина, бруслини бородавчаста і європейська, глід та інші. В трав’яному покриві зберігся реліктовий вид — хвощ великий. Подекуди трапляються старі дерева дуба віком близько 200 років.

На території лісопарку раніше розміщувалось Кирилівське кладовище, від якого на даний час залишилися тільки склеп Качковських і декілька надгробних плит.

Врубелівський узвіз — вулиця в Шевченківському районі міста Києва, місцевість Реп’яхів Яр. Виник на початку XX століття, певний час існував як узвіз без назви. Сучасна назва на честь російського художника Михайла Врубеля — з 1939 року.

Реп’яхів Яр — місцевість у Києві, що з’єднує Лук’янівку (вулиці Мельникова, Герцена) з Куренівкою (Кирилівська вулиця). Назва — від рослинності (великі зарості реп’яхів).

Частково заселений з кінці XIX століття, в ньому прокладено узвіз Реп’яхів Яр (тепер Врубелівський) і провулок Реп’яхів Яр (тепер не існує), Новомакарівську вулицю та узвіз Герцена (тепер шлях без назви, продовження вулиці Герцена).

Top