Навігація
Домів > Крапка зору >

Маріїнський парк у Київі.

Маріїнський парк — парк у Києві, розташований навпроти будинку Верховної Ради й Маріїнського палацу, між вулицею Михайла Грушевського та схилом до Паркової дороги.

До середини XIX століття на місці парку були розташовані губернські установи — Присутствені місця. Внаслідок розбудови Нової Печерської фортеці ця територія припала на еспланаду, її було розчищено під плац. Фактично вона являла собою пустище, хоча у 1869 році отримала офіційну назву “Двірцева площа”. Після значної реконструкції Царського палацу у 1868–1870 роках імператриця Марія Олександрівна висловила бажання благоустроїти простір Двірцевої площі. На виконання волі цариці у 1873 році генерал-губернатор князь Олександр Дондуков-Корсаков надіслав на розгляд Олександру II попередній проект парку на цьому місці, запитавши: “Чи не буде благоугодно найменувати проектований парк Маріїнським?”. Цар дав згоду, і у 1874 році парк було закладено. Крім офіційної назви “Маріїнський”, вживалося також найменування парку “Двірцевий” (від колишньої Двірцевої площі); після спорудження тут у 1888-89 роках розібраної у 1930-тих Олександро-Невської церкви зустрічалася і неофіційна назва “Олександрівський парк”.

1919 року парк був офіційно названий “Радянським”. Від 1917 року тут було розміщено декілька поховань учасників революційних подій, через що побутувала ще й назва парку “Жертв Революції” (частина надгробків дотепер не збереглася). 2 лютого 1993 року було відновлено історичну назву парку – Маріїнський.

Парк площею 8,9 га сплановано в пейзажному стилі. Затишний, тінистий, зі старими липами, кленами, каштанами, парк був у 1900 році прикрашений великим чавунним фонтаном. Сучасні входи обладнано від будинку Верховної Ради й Маріїнського палацу та з вулиці Михайла Грушевського. Парк визнано пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Маріїнський парк у Київі.

Top