Навігація
Домів > Крапка зору >

Сад бузків. Ботанічний сад імені Гришка, Київ.

Сад бузків (Сирінгарій) — декоративна колекційно-експозиційна ділянка Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка НАН України (НБС).

Будівництво Сирінгарію розпочалося в 1948 році за проектом і під безпосереднім керівництвом ландшафтного архітектора професора Леоніда Рубцова. В основу створення покладене регулярне планування, яке уможливило раціональне розташування на порівняно невеликій території значної кількості сортів, сприяє зручному їх огляду, забезпечує рівномірне розміщення відвідувачів під час квітування бузків.

Розташований Сирінгарій на різнопологому правобережному Дніпровському схилі у вигляді великого різнобарвного квітника перед Видубицьким монастирем. З найвищого місця відкривається панорама на Сирінгарій, Дніпро та задніпровські далі, Видубицький монастир. Площа Саду бузків становить 2,45 га.

Колекцію бузків Сирінгарію НБС складає:

  • 21 вид (із 28 існуючих в природі),
  • близько 90 сортів,
  • більше ніж 90 декоративних гібридів селекції НБС,
  • близько 1500 кущів.

Сирінгарій НБС за видовим і сортовим багатством колекції є другим у світі, проте є неперевершеним у світі за витонченістю планування, за пишністю кущів та надзвичайно рясним щорічним квітуванням і красою пейзажів, що його оточує.

Бузок

Top