Транскрипт (Первинний транскрипт)

Транскрипт (Первинний транскрипт) – одноланцюгова молекула РНК, синтезована шляхом транскрипції ДНК і процесована з метою отримання готових РНК-продуктів, таких як мРНК, тРНК і рРНК.

Первинні транскрипти, які стануть мРНК модифікуються в ході підготовки до трансляції. Наприклад, прекурсорна мРНК (пре-мРНК) це тип первинних транскриптів, які потім стануть мессенджерними РНК (мРНК) після процесингу.

Пре-мРНК синтезуються на ДНК в клітинному ядрі під час транскрипції. Прекурсорние мРНК складають безліч гетерогенних ядерних РНК. Як тільки процесинг пре-мРНК повністю завершено, вона стає готовою мессенджерною РНК або просто мРНК.

Первинні транскрипти виробляються в кілька етапів. Всі ці етапи вимагають ряду взаємодій щоб ініціювати транскрипцію ДНК в ядрі еукаріот.

Ряд чинників грає ключову роль в активації і інгибіруванні транскрипції, регулюючи, таким чином, виробництво первинних транскриптів.

Кінцевим результатом транскрипції є первинні транскрипти, які далі модифікуються в ряді процесів.

Ці процеси включають в себе поліаденілювання і альтернативний сплайсинг. Саме алтерантівний сплайсинг є причиною великої різноманітності мРНК яке виявляється в живих клітинах.

Top